Przełącznik Nav
Mój koszyk

stockholm — SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI

11 570,00 zł
W magazynie
SKU
SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI

Ikona designu, sofa Beladonna autorstwa Franco Albiniego wykona z ratanu.

stockholm — SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI
stockholm — SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI stockholm — SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI stockholm — SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI

Belladonna to ikona designu, która została zaprojektowana przez niezwykle uzdolnionego włoskiego projektanta Franco Albiniego w roku 1951. Współcześnie za produkcje tego ikonicznego mebla jest odpowiedzialna SIKA DESIGN, która w swoiej ofercie posiada wiele ikon designu XX wieku. Sofę charakteryzuje lakka konstrukcja z ratanu, prawdziwą dekoracją jest tył sofy, wygięty i przewiwny dzięki czemu jest elegancki i bardzo wyrafinowany. Zwrócić tez trzeba uwagę na wyjątkowe sploty u nóg sofy. Konstrukcja sofy sprawia wrażenie jakby siedzisko podnosiło się na cokole, nadając jej niemal majestatyczną aurę. Całkowicie wykonana z naturalnych materiałów jest pochwałą tradycyjnego rzemiosła w połaczeniu z modernistyczną i minimalistyczną estetyką. Do sofy jest dołączony bardzo wysokiej jakości materac w kolorze antracyt ( grafitowy ). 

FRANCO ALBINI ( 1905 - 1977 ) był zarówno architektem i projektantem, którego talent rozkwitł w latach 50, kedy to wyprodukował szeroką gamę uznanych mebli w tym system regałów Margherita i krzesło Gala, które obecnie stoja w Muzeum MOMA w Nowym Yorku. Franco Albini wykorzystał do swoich projektów ponadczasowy, wymagający ale bardzo piękny i wytrzymały ratan, który dziś po prostu idealnie odnajduje się w wzrównoważonej, ekologicznej produkcji, która z wielkim szacunkiem sięga po wyroby z poprzedniego wieku. 

Z wielką przyjemnością oddaje w Państwa ręce sofę Belladonna, którą na żywo można zobaczyć w sklepie Z potrzeby piękna... przy Walecznych 5.

Marka: SIKA DESIGN

Projektant: FRANCO ALBINI 

Materiał: RATAN MANAU & THOITI ( NATURALNY ) PLUS MATERAC W KOLORZE ANTRACYT

Rozmiar: 195 cm x  80 cm x 81 cm 

Waga: 18 kg

 

Do ceny produktu nie jest doliczony koszt transportu, prosimy o kontakt w celu indywidualnej wyceny. W Warszwie produkt można odebrać we własnym zakresie. 

 

Więcej informacji
MateriałMix
Markastockholm
KolorNaturalny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:stockholm — SOFA BELLADONNA FRANCO ALBINI